Vilniaus Pilaitės gimnazijos III e klasės mokiniai, lydimi mokytojų L. Matijoškienės, L. Gečienės ir L. Pranskūnaitės, dalyvaudami „TŪM fenomenais grįstas ugdymas“ programoje, leidosi į neįtikėtiną kelionę po akmenų pasaulį. Diena buvo kupina atradimų. Susitiko su skulptoriumi S. Vaitiekūnu, galerijos „Terra recognita“ įkūrėju, kuris nuoširdžiai pristatė savo darbus ir papasakojo kaip akmenys tampa meno kūriniais. Mokiniai išgirdo unikalių istorijų apie Vilniaus akmenis. Jie tyrinėjo Vilniaus gatves, atrasdami didelius ir dažnai nepastebimus riedulius, menančius miesto gimtadienį, upelius ir pagonių šventyklas. Mokiniai apžiūrėjo įspūdingus akmenis prie Šv. Kazimiero ir Šv. Rapolo bažnyčių ir sužinojo, kad Šv. Kazimiero bažnyčios sienoje esantį milžinišką akmenį atvilko net 700 žmonių, o šalia Šv. Rapolo bažnyčios stovi akmuo, skirtas monsinjorui Kazimierui Vasiliauskui, inkrustuotas metalo žolynais.
Gimnazistai su mokytojais aplankė Lukiškių aikštės memorialą žuvusiems už Lietuvos laisvę, taip pat Aukų gatvėje – esantį memorialą tremtiniams, kurį sunešė žmonės iš visos Lietuvos laukų. Stabtelėję Katedros aikštėje rado ne tik „Stebuklo"“ plytelę, bet ir dvi įmintas pėdas, menančias Baltijos kelią.
Ši kelionė leido patirti, kad akmenys – tai ne tik gamtos dalis, bet ir gyvi Vilniaus istorijos liudininkai. Kviečiame ir Jus atrasti akmenų paslaptis!
Parengė – Laima Pranskūnaitė
Kartu su Tūkstantmečio mokyklos
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina
#Europossocialiniofondo agentūra.
#TŪM #fenomenaisgrįstasugdymas #Vilniausakmenys #istorija #kultūra
#mokyklosprojektas #Vilnius