fono paveiksliukas

Išvyka į Lenkiją

„Kelionė kaip knyga: kas nekeliauja, skaito tik vieną jos puslapį. Ši išmintis puikiai atspindi gruodžio 12-13 dienomis IV ir II klasių mokinių grupės nuotykius, leidžiančius pasinerti į turiningą ir neįprastą ugdomąją veiklą Lenkijos šiaurėje.

Pirmąją dieną mokiniai aplankė Malborką – buvusią kryžiuočių ordino sostinę, įtrauktą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Ekskursijos metu vaikščiodami po didžiausią plytinę viduramžių Europos pilį jie sužinojo, kokias istorijas mena Kryžiuočių magistro būstinė, išgirdo daug įdomių bei intriguojančių pasakojimų apie didžiojo magistro ir riterių gyvenimo ypatumus. Mokiniai liko sužavėti pilies didingumu.

Vakarop grupė atvyko į Gdanską – pirklių miestą. Senamiestyje gimnazistai pamatė Aukštutinius, Auksinius ir Žaliuosius vartus, uosto krantinę bei centrinę Długi targ gatvę, kurioje anksčiau vyko pagrindinis miesto turgus. Didžiausią įspūdį paliko nuostabus Kalėdinis miesto papuošimas.

Antroji diena prasidėjo Fromborko, Vyslos deltoje įsikūrusio miesto, lankymu. Nuo pat gyvavimo pradžios Fromborkas buvo stiprus dvasinis centras, kuriame rezidavo vyskupai, o šiuos saugojo gynybinės sienos ir bokštai. Mokiniai grožėjosi ne tik šiais statiniais, bet ir aplankė didingą gotikinę XIV a. Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų ir Šv. Andrejaus baziliką. Taip pat turėjo progą pakilti į didįjį bokštą, nuo kurio apžvalgos aikštelės atsiveria nuostabus vaizdas į viduramžių miestą, Aistmares, vyskupų rezidenciją ir gynybinę sieną.

Didžiajame bokšte, skambiai pramintame „Varpų bokštu“, mokiniai pamatė ir patyrinėjo „Fuko“ švytuoklę, sužinodami, kad čia gyveno ir tyrinėjo žymus astronomas Mikalojus Kopernikas, kuris, dar neįpusėjus XVI a., parašė žymiausią savo kūrinį „Apie dangaus sferų sukimąsi“. Grįždami namo, mokiniai dar užsuko į Griunvaldą – Žalgirio mūšio vietą, prisimindami Lietuvai svarbią istorijos dalį.

Ši kelionė ne tik praturtino mokinių istorijos, geografijos, fizikos žinias, bet ir leido geriau pažinti draugus bei susirasti naujų.

Parengė Vilma Pundienė