Mokyklos žalias rūbas

   DSCF0397


Naujų atradimų ir technologijų amžiuje žmonės įtemptai dirba, dažnai skuba, patiria stresines situacijas. Žinoma, prarastas jėgas būtina atgauti, todėl šiuolaikinis žmogus nesąmoningai siekia poilsio ir atgaivos gamtoje. Aplinkos grožis, spalvų ir formų harmonija – įkvėpimo, energijos, sveikatos ir geros nuotaikos šaltinis. Šiuo metu mes, Pilaitės vidurinės mokyklos bendruomenė, tikriausiai ir negalėtume įsivaizduoti savo mokyklos be augalų – žaliosios mūsų skraistės, kuri yra neatsiejama  mokyklos teritorijos dalis.
   Projektas „Mokyklos žalias rūbas“ vykdomas nuo 2003 m. m.

DSCF0348
Per 5-ių metų laikotarpį mokyklos teritorijos vaizdas neatpažįstamai pasikeitė. Į teritoriją spec. technika atgabenta didelių riedulių, mokinių sunešta daug mažyčių akmenukų, kuriais išgrįsti dekoratyvūs takeliai link mokyklos, suformuoti alpinariumai. 2005 m. mokykla Vilniaus apskrities švietimo įstaigų gražiausios aplinkos konkurse laimėjo pirmąją vietą. Nors numatyti darbai mokyklos teritorijoje dar nebuvo baigti, tačiau vertinimo komisijai patiko mūsų apželdinimo įdėjos.
DSCF1813
   Žinoma, kad mokyklos aplinka būtų visą laiką patraukli, svarbi kasmetinė jos priežiūra: medelių genėjimas, dekoratyvių krūmų karpymas, daugiamečių gėlių kerų skaidymas, ravėjimas, purenimas...
DSCF2846

DSCF2851
   Šis projektras skiriamas įvairių klasių mokiniams, kurie nori formuoti saugesnę, švaresnę ir estetiškai patrauklesnę mokyklos aplinką.
Įdomu ir tai, kad grožio aplinkos kūrimas neturi pabaigos...
DSCF3055

DSCF3330

DSCF3345

DSCF3607

IMG_0319

IMG_0332

IMG_0345

IMG_1814

IMG_1816

IMG_1948