2018-09-28. Tyrėjų naktis

Rugsėjo 28 d. į „Tyrėjų nakties“ renginyje Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) „LinkMenų fabrike“, dalyvavo mūsų gimnazijos informacinių technologijų mokinių grupė. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti ir susimąstyti, kokioje realybėje gyvena – tikroje ar imitacinėje – ir kiek mūsų kraujyje yra TECHno genų.  Aplankėme 20 renginio interaktyvių veiklų ir dirbtuvių. Renginio dalyvius stebo skirtingu laiku pasirodantis įspūdingas šviesos ir garso performansas, leidžiantis pasijusti tarsi meditacijoje. Kiek TECHno genų yra mūsų kraujyje padėjo nustatyti fabrike veikianti TECHno genų laboratorija, kurioje dalyviai buvo vaišinami DNR kokteiliais. Mes taip pat paragavome DNR kokteilių. Turėjome galimybę  susipažinti su beveik trijų metrų robotais bei pasidaryti su jais asmenukes. Visi mokslo entuziastai galėjo leistis į atradimų virtinę ir dar geriau pažinti mokslą bei mokslininkus.  IIc klasės mokinės Mantė Maškauskaitė ir Aušrinė Jazavitaitė