2012-03-21. Mokinių ekskursijų diena Gamtos mokslų savaitėje

a

Kovo 21 d., Gamtos mokslų savaitės viduryje, mokiniams biologijos, chemijos ir fizikos mokytojai organizavo ekskursijas Vilniuje.

 

Devintokai lankėsi LEU Gamtos mokslų fakultete. Geologijos kabinete D. Kulbickas pasakojo apie Žemės praeitį uolienose ir suakmenėjimuose. Oranžerijoje vyresnioji botanikė T. Jokšienė įdomiai pristatė įvairių kraštų augalus, siūlė atlikti bandymus su kaktusais ir mimozomis. Parodė neįprastus augalų vaisius, žiedus, nupasakojo kaip atpažinti prinokusius valgomus vaisius. Lektorė pasiūlė išsivežti palmę Paparastoji vašingtonia, kuri nebetelpa oranžerijoje. Mokiniams išvyką organizavo biologijos mokytoja V. Jočienė.
oranzerija_1

oranzerija_2

oranzerija_3

oranzerija_4

oranzerija_5_palme_vasingtonia

9b, 10c, 10d klasių mokiniai lankėsi Energetikos ir technikos muziejuje, kuris įsikūręs senoje, pirmojoje Vilniaus mieste, elektrinėje. Energetikos ekspozicijoje mokiniai susipažino su XX a. pirmosios pusės elektrinės įrengimais – garo turbinomis, garo katilais, generatoriais, įvairiais elektros perdavimo, matavimo ir valdymo prietaisais, stebėjo veikiančius Ignalinos atominės elektrinės, Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės maketus. Įdomiausia buvo mokslo salėse. Dviejose interaktyviose ekspozicijose mokiniai išbandė paprastuosius mechanizmus, kitus technikos išradimus, atliko eksperimentus, iliustruojančius įvairius mechanikos, šviesos, elektromagnetizmo reiškinius.

transp_1

transp_2

transp_3

transp_4

transp_5

23 mokinių grupė su mokytojomis J. Kniškiene ir I. Balčiūniene apsilankė Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centre. Ekskursijos pradžioje p. Vytautas apžvelgė centro veiklą, p vėliau mokiniai apsilankė Dokumentų tyrimo, Informacinių technologijų tyrimo, Daktiloskopinių tyrimų skyriuose. Didžiausio susidomėjimo sulaukė savo pirštų antspaudų paieška ir analizė. Dokumentų tyrimų skyriuje mokiniai bandė atspėti: kur paso klastotė, kur originalas.

Grupė mokinių su chemijos mokytoja V. Markūniene apsilankė ir LEU stiklapūčio ir neorganinės chemijos laboratorijose.

kriminal_1

kriminal_2