2018-10-22. Vilniaus regiono 8-12 klasių mokinių konferencija „Paauglystė. Tikrųjų Iššūkių metas?

             Paauglystė yra išskirtinis žmogaus raidos etapas, kuriame fizinė ir asmenybės raida yra sparčiausia per visą žmogaus gyvenimo ciklą. Šiuo laikotarpiu susiformuoja individualios žmogaus vertybės, kurios išlieka ir suaugus. Dauguma paauglių patiria daug kančios, kol perlipa šį gyvenimo raidos slenkstį, ypač kenčia jų savigarba ir pasitikėjimas savimi. Šis amžiaus tarpsnis yra didelis išbandymas paaugliui. Apie tokį amžių įprasta sakyti: kritinis, sunkus, pereinamasis... Kodėl? Ir kaip jį kuo lengviau išgyventi? Ką reiškia būti paaugliu?  Vilniaus pedagoginė psichologinė tarnyba, Vilniaus miesto socialinių pedagogų metodinis būrelis ir Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo Vilniaus regiono 8-12 klasių mokinių konferenciją „Paauglystė. Tikrųjų Iššūkių metas? “. Konferencijos tikslas – aptarti paauglystės amžiaus tarpsnio specifiškumą, analizuoti paauglių emocinius, socialinius ir psichologinius poreikius.

            Konferencijoje pranešimus skaitė mokiniai iš 15 mokyklų. Iš mūsų gimnazijos pranešimus skaitė: Eva Malyško („ Paauglystė. Tikrųjų iššūkių metas“), Samanta Jazgevičiūtė („ Pasirenkame dalykus mokykloje ir gyvenime“) ir Kamilė Kondratjeva („Adaptacija- vienas sunkiausių iššūkių paaugliams“).

Socialinė pedagogė V. Ratiukienė