2017-12-01. Gruodžio 1-oji pasaulinė kovos su AIDS diena


Pasaulinės AIDS dienos, kurią minėjome gruodžio 1-ąją, proga ULAC pakvietė ugdymo įstaigas, aukštąsias mokyklas, visuomenines organizacijas ir kitas bendruomenes dalyvauti viktorinoje - protmūšyje - „AIDS: geriau žinoti 17“. Viktorina-protmūšis sukvietė per 500 organizacijų, kurios subūrė per 30 tūkst. asmenų, norinčių varžytis protų mūšyje.
Joje varžėsi ir mūsų mokyklos Ia, Id, IIg ir IIh klasių komandos. Mokiniams buvo pasakojama, kada ir kaip pradėta minėti Pasaulinė AIDS diena (gruodžio 1-oji). Taip pat sužinojo atsakymus į klausimus: Kas yra ŽIV? Kas yra AIDS? Kaip ji išplito po Pasaulį? Kas yra ŽIV infekcijos šaltinis? Kaip ŽIV plinta? Kaip ŽIV neplinta? Kokia ŽIV situacija Lietuvoje ir Pasaulyje? Ir kitus.... Taip pat turėjo galimybę parodyti savo žinias protmūšyje.
Geriausiai pasirodė Id ir IIh klasių mokiniai.
Renginį vedė biologijos mokytoja metodininkė V. Jočienė ir pedagoginę praktiką mūsų mokykloje atliekanti studentė K. Meškauskaitė.
Iniciatyvos partneriai: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centru ir Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija.

Reportažas V. Jočienės